Викликають подив такі ситуації, коли потужна і дорога комп’ютерна збірка під’єднана до простенького мережевого фільтра, а іноді навіть до стандартного подовжувача.
Звичайно, необізнаному користувачеві буде складно вибрати якісне мережеве обладнання https://www.aks.ua/catalog/setevye-filtry/, адже пропозицій на ринку дуже багато.
Для початку розберемося що це за пристрої і що чекають від них покупці?
Мережевий фільтр – це обладнання, призначене для захисту комп’ютерів, ноутбуків та іншої електронної техніки від перепадів напруги. Він забезпечує ефективне електроживлення офісної або домашньої техніки, пригнічує імпульсні перепади в мережі, а також позбавляє користувачів від дефіциту вільних розеток.
У чому різниця між СФ і подовжувачем?
Конструкцію мережевого фільтра відрізняє наявність варисторного фільтра від стрибків напруги і LC фільтра для придушення високочастотних перешкод. Також простий подовжувач не матиме запобіжника й автоматичного вимикача.
Конструктивні особливості фірмових і бюджетних мережевих фільтрів
Багато покупців знають, що подібне обладнання необхідне не тільки для під’єднання декількох електроприладів до однієї розетки, а й для їхнього захисту. Однак який варіант вибрати: подешевше або подорожче?
Якщо розкрити дешевий варіант фільтра, то можна буде побачити найпростішу електричну схему, що складається зі світлодіода, запобіжника і варистора. Така збірка може лише захистити від стрибків напруги, а ось про будь-яку фільтрацію говорити взагалі не доводиться. Варіанти з категорії «трохи дорожче» будуть доповнені тільки автоматичним вимикачем і все. Що стосується топового обладнання, то мінімальний набір електричної схеми матиме такий вигляд:
- LC контур для придушення перешкод,
- кілька варисторних збірок від перенапруги та імпульсних сплесків,
- терморозмикач, на випадок відмови автоматики,
- запобіжник тощо.
Що стосується товщини обплетення і перетину мідних жил, то різниця також буде суттєвою. У дорожчих моделях кабель матиме гарний запас потужності, що дасть змогу не допустити плавлення ізоляції та короткого замикання під час під’єднання кількох споживачів. Тому під час вибору мережевих фільтрів економити точно не варто, адже від цього залежатиме безпека всіх електроприладів.
Залишити відповідь